Poradnik

Od lat zdrowie i uroda są moją pasją, zdobyłam w tym obszarze wykształcenie, otworzyłam własny salon kosmetyczny i wciąż poszukuję wiedzy jak najlepiej spełniać oczekiwania moich Klientów. Kluczowym pytaniem jest czym dla Pań i Panów jest salon kosmetyczny i jakich korzyści od niego oczekują? Okazuje się, że oczekiwania są bardzo różne i zależą od wielu czynników: wieku, oczywiście płci, stanu zdrowia, indywidualnych preferencji, wykształcenia i pozycji zawodowej, a nawet sytuacji rodzinnej – często inne potrzeby mają osoby w stałym związku od osób poszukujących partnera życiowego.

Klienci wchodząc do salonu często zadają pytanie „Co moglibyście mi zaoferować?”. Lepiej by było, gdyby to kosmetolog mógł zadać pytanie „Czego oczekuje Pani/Pan po wizycie u nas?” Przychodząc do salonu kosmetycznego warto wcześniej zastanowić się i odpowiedzieć sobie na pytanie, jakich korzyści oczekuję. Aby pomóc moim Klientom postanowiłam zebrać i usystematyzować informacje na ten temat. W zdecydowanej większości moi Klienci to kobiety i zrobiłam to głównie na podstawie przeprowadzonych z nimi rozmów. Domyślam się jednak, że podobne oczekiwania mają Panowie.

 • Chcę lepiej wyglądać i czuć się lepiej

  Ładny wygląd daje kobiecie poczucie własnej wartości, większą pewność siebie oraz polepsza samopoczucie i zadowolenie z życia. Stosując odpowiednie zabiegi możemy sprawić, że efekty procesu starzenia zostaną opóźnione, a niekiedy niewidoczne. Zabiegi kosmetyczne potrafią skórę oczyścić, nawilżyć, odżywić i odpowiednio zregenerować. Zastosowanie odpowiedniego sprzętu i dobrej jakości kosmetyków umożliwia utrzymanie właściwego płaszcza ochronnego skóry (tzw. płaszcz hydrolipidowy - PTS), który pełni ważną rolę w funkcjonowaniu naszej skóry, m.in.: chroni przed wysuszeniem, pomaga utrzymać właściwe pH skóry, zapewnia odpowiednią jędrność i miękkość skóry, pomaga w naturalnej regeneracji skóry, a także istotnie wpływa na nasz zapach.
 • Dużo pracuję, widzę zmęczenie na twarzy i potrzebuję odpoczynku

  Współczesne kobiety często poświęcają się pracy zawodowej i równocześnie ciążą na nich obowiązki domowe. Zmęczenie, niedostateczna ilość snu i stres wpływają negatywnie na wygląd i stan zdrowia. Masaż i zabiegi pielęgnacyjne oraz spokojna i relaksująca atmosfera w salonie kosmetycznym umożliwiają wypoczynek, zmniejszenie objawów zmęczenia i nabranie nowej energii do pracy. Szczególnie niebezpieczne są dla nas stany stresu i depresji. Wizyta w dobrym salonie kosmetycznym, gdzie posłuchamy muzyki relaksacyjnej i oddamy się profesjonalnie wykonanemu masażowi sprawi, że będziemy mogły się odprężyć i zapomnieć o problemach dnia codziennego. Poprawi to nasze samopoczucie i zredukuje stres, co korzystnie wpływa na polepszenie ogólnego stanu zdrowia i często pozwala na uniknięcie różnych chorób, nie tylko problemów z urodą. Obowiązkiem salonu jest oczywiście zadbać o ciszę i ogólnie przyjazną atmosferę. W okresie letnim konieczne są pomieszczenia klimatyzowane.
 • Chcę być bardziej atrakcyjna dla mojego męża lub partnera

  Widoczne na twarzy i ciele efekty procesu starzenia sprawiają, że wiele kobiet obawia się, czy dalej są atrakcyjne dla swoich mężczyzn. Badania naukowe potwierdzają, że kobiety bez względu na wiek mogą być dalej atrakcyjne dla mężczyzn. Kobieta, która dba o siebie może być atrakcyjna przez całe życie. Producenci sprzętu i preparatów kosmetycznych korzystają z nowych osiągnięć nauki. Współczesne zabiegi kosmetyczne wykonywane za pomocą specjalistycznego sprzętu umożliwiają opóźnienie procesów starzenia się skóry, a także znaczną poprawę jej nawilżenia, elastyczności, miękkości i kolorytu, a przez to uzyskanie zdrowego i promiennego wyglądu.
 • Dbam o urodę, żeby awansować i cieszyć się szacunkiem

  Wiemy, że osoby niezadbane mogą mieć problemy z awansem i rozwojem kariery zawodowej. W wielu firmach osoby dbające o swój wygląd są bowiem bardziej cenione przez przełożonych. Osoby zadbane także w oczach swoich podwładnych, współpracowników i klientów cieszą się większym uznaniem i szacunkiem. Salony kosmetyczne służą w tym zakresie pomocą. Należy jednak pamiętać, że kosmetolog może nie zgodzić się na wszystkie zabiegi, których sobie zażyczymy. Zdarza się bowiem, że pewne zabiegi nie nadają się dla danej skóry, nie pomogą, a wręcz mogą zaszkodzić. Bardzo ważna jest w tym przypadku "Karta klienta salonu kosmetycznego", gdzie powinny znajdować się aktualne i prawdziwe informacje nt. ogólnego zdrowia, skóry, nawilżenia, kondycji naczyń krwionośnych, wydzielania łoju oraz progu wrażliwości Klienta. Przy każdej wizycie kosmetolog powinien zadać nam pytania dotyczące stanu zdrowia, menstruacji, przyjmowanych aktualnie lekarstw, a także czy w ostatnim czasie był wykonywany rentgen zębów oraz inwazyjne zabiegi na skórze, np. zabiegi medycyny estetycznej. Ma to istotne znaczenie dla doboru odpowiednich dla nas zabiegów.
 • Chciałabym zawsze wiedzieć czy jestem zdrowa

  Profesjonalnie wykonywane zabiegi kosmetyczne poprzedzone są dokładną analizą wyglądu skóry w celu identyfikacji stanów chorobowych i innych przeciwwskazań do odbycia określonego zabiegu. Kosmetolog z odpowiednim doświadczeniem często potrafi szybko zidentyfikować niepokojące objawy. Niekiedy szybka identyfikacja zmian chorobowych skóry może nawet uratować nam życie, np. gdy poddawałyśmy się kąpielom słonecznym i w efekcie nastąpiły zmiany skórne (np. nowotworowe). Oczywiście wizyty w salonie kosmetycznym nie zastępują konsultacji dermatologicznych, które także powinny być regularnie wykonywane.
 • Mam problemy ze skórą i chciałabym zadbać o moje zdrowie

  Skóra, o którą nie zadbamy w sposób właściwy będzie podatna na zaburzenia, m.in. podrażnienia, pęknięcia, stany zapalne, a nawet alergie. Jest wtedy mniej odporna na zanieczyszczenia w powietrzu i niekorzystne warunki atmosferyczne, które mogą wywoływać różne stany zapalne, alergie i choroby skóry. Salon kosmetyczny zapobiega temu stanowi i może pomóc w leczeniu wielu problemów ze skórą – przebarwieniom, trądzikowi czy zmianom naczyniowym. Pamiętajmy jednak, że poważne stany chorobowe zawsze powinniśmy konsultować z dermatologiem. Dobry kosmetolog nie wchodzi w kompetencje lekarza, choć w wielu przypadkach tam gdzie dermatolog nie potrafi pomóc możemy skorzystać z usług salonu kosmetycznego.
 • Jestem w starszym wieku i chciałabym wyglądać młodziej

  Wiele zabiegów kosmetycznych przeznaczonych jest dla Pań w starszym wieku. Zabiegi redukują zmarszczki, nawilżają skórę, usuwają martwe komórki i w efekcie wyglądamy młodziej i zdrowiej. Należy dbać o zdrowie i urodę bez względu na wiek. Skóra, szczególnie u osób w starszym wieku bez odpowiedniego wspomagania staje się wysuszona i odwodniona, przez co ogranicza się jej możliwości naturalnej regeneracji. Zabiegi wykonywane za pomocą profesjonalnych urządzeń kosmetycznych zapewniają skórze nawilżenie, odżywienie i ogólną rewitalizację. Istotną rolę odgrywają przy tym masaże (np. twarzy), które pobudzają układ krwionośny i limfatyczny, ujędrniają skórę, poprawiają odżywianie tkanek skóry i opóźniają efekty procesu starzenia. Przy okazji w czasie masażu możemy miło się zrelaksować.


Poniżej zamieściłam opisy wybranych zabiegów opracowanych przez firmy DIBI MILANO™ i OLOS™, których jesteśmy partnerem:

Informacje tam zawarte powinny dodatkowo pomóc w ustaleniu potrzeb i oczekiwań względem zabiegów poprawiających urodę.

Polecam,
Irena Stawowska